Puo­lueo­sas­tot

Akaa

Akaan Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Juhani Jara
Puh. 040 069 9953
juhani.jara@gmail.com

Hämeenkyrö

Hämeenkyrön Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Miska Vesikko
Puh. 044 521 7100
aapevesikko@gmail.com

Ikaalinen

Ikaalisten Vasemmistoliitto

Juupajoki

Juupajoen Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Matti Tammelin
Puh. 040 184 3599

Kangasala

Kangasalan Vasemmistoliitto

Puheenjohtaja Pertti Salo
Puh. 040 729 7989
pertti.pertsa.salo@gmail.com

Lempäälä

Vasemmistoliiton Lempäälän kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja Tom Söderholm
Puh. 040 161 5852
tom.soderholm@rokki.net

Mänttä-Vilppula

Vasemmistoliiton Mäntän osasto
Puheenjohtaja Pentti Paananen
Puh. 040 587 5740
pentti.paananen@luukku.com

Nokia

Nokian Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Marja-Leena Torkki
Puh. 050 400 7787
marjaleenatorkki@gmail.com

Vasemmistoliiton Nokian Kunnallisjärjestö
Puh. 040 596 1714
kimmo.lamminsivu@gmail.com

Orivesi

Oriveden seudun vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Anne Lappalainen
Puh. 040 775 7131
anne.lappalainen@elisanet.fi

Parkano

Parkanon Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Elisa Huhtasalo
elisa.huhtasalo@pihlajalinna.fi

Pirkkala

Pirkkalan Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Jouni Kallioluoma
Puh. 040 528 1506
jouni.kallioluoma@sci.fi

Punkalaidun

Punkalaitumen Työväenyhdistys
Puheenjohtaja Jouko Mäkelä
Puh. 040 352 2526
jmamakela@gmail.com

Ruovesi

Eteenpäin Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja Osmo Kirkkola
Puh. 050 621 27
osmo.kirkkola@pp.inet.fi

Ruoveden kk:n Työväenyhdistys Tulevaisuus
Puheenjohtaja Erkki Viitanen
Puh. 044 576 2515

Vasemmistoliiton Ruoveden Kunnallisjärjestö

Tampere

Hämeen yhteistyö ry
Puheenjohtaja Eriikka Magnusson-Vainio
Puh. 040 844 2735
eriikka_magnusson@hotmail.com

Itä-Tampereen Vasemmisto ry
Puheenjohtaja Markku Uusiniemi
Puh. 0400 526 931
markku.uusiniemi@gmail.com
Kotisivu

Keski-Tampereen Vasemmisto ry
Puheenjohtaja Johannes Asikainen
Puh. 050 560 8222
jhasikainen@gmail.com
Kotisivu

Länsi-Tampereen Vasemmisto
Puheenjohtaja Rainer Panula
Puh. 040 722 4583
rpanula@gmail.com
Kotisivu

Mansen Punavihreät
Puheenjohtaja Anu Ropponen
anuropponen@yahoo.com

Tampereen Seudun Vasemmistorakentajat
Puheenjohtaja Bo Berglöv
Puh. 050 338 1902
bo.berglov@gmail.com

Tulevaisuusseura Vasen
Puheenjohtaja Anne Karinen
Puh. 040 552 5412
anne.karinen@elisanet.fi

Vasemmistoliiton Tampereen kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja Jouni Siren
Puh. 040 724 7640
jouni.siren@protonmail.com
Kotisivu

Valkeakoski

Valkeakosken Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Veera Kiretti
Puh. 040 723 9904
kiretti.veera@gmail.com

Virrat

Virtain Työväenyhdistys
Puheenjohtaja Pauli Kotalampi
Puh. 040 023 2657
p.kotalampi@gmail.com

Ylöjärvi

Vasemmistoliiton Ylöjärven Kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja Aki Leppänen
Puh. 045 135 0774
aki.m.leppanen@gmail.com

Ylöjärven Vasemmistoliitto

Muut kunnat

Jos kunnassasi ei ole osastotoimintaa, kysy toiminnasta toiminnanjohtaja Aaron Kalliselta (puh. 044 206 3332, aaron.kallinen@vasemmistoliitto.fi)