Pirkanmaan osuuskaupan vaalit

Pirkanmaan osuuskaupan vaaleissa valitaan 60-jäseninen edustajisto ja edustajiston varajäsenet vuosille 2020–2024.

Äänestäminen on käynnissä 25.3.-6.4. Äänestysmateriaalit postitetaan osuuskaupan jäsenille.

Vasemmiston vaaliohjelma: Meirän oma osuuskauppa – edistystä osuuskauppavaaleihin

Vasemmiston ehdokkaat Pirkanmaan Osuuskaupan vaaleissa:

 

Jäsenalue 1: Pohjois-Pirkanmaa

Kunnat: Hämeenkyrö, Ikaalinen, Juupajoki, Jämijärvi, Jämsä, Karvia, Kihniö, Mänttä-Vilppula, Orivesi, Parkano, Ruovesi, Virrat Ylöjärvi

 

Lista F

 

Numero Nimi Ammatti Paikkakunta
70 Göös-Leppänen Anne toimistotyöntekijä Ylöjärvi
71 Haukipää Sari ruokapalveluesimies Hämeenkyrö
72 Heino Sinikka eläkeläinen Ylöjärvi
73 Kotalampi Pauli yrittäjä Virrat
74 Leppänen Aki lähihoitaja Ylöjärvi
75 Löf Mirka sairaanhoitaja (AMK) Hämeenkyrö
76 Mattila Jukka levyseppä Ikaalinen
77 Niinenmaa Jussi aikuiskouluttaja Hämeenkyrö
78 Salonen Jussi kasvatustieteen opiskelija Orivesi
79 Tiainen Hannu eläkeläinen Kihniö

 

Jäsenalue 2: Etelä-Pirkanmaa

Kunnat: Akaa, Kangasala, Lempäälä, Nokia, Pirkkala, Pälkäne, Sastamala, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti

 

Lista F

196 Jara Juhani asentaja Akaa
197 Kallio Seppo kunnallisneuvos Nokia
198 Lepola Satu jäteasemanhoitaja Lempäälä
199 Rask Virva-Mari koneenasentaja Lempäälä
200 Saarela Leena sairaanhoitaja Sastamala
201 Salmi Jari betoniraudoittaja Valkeakoski
202 Savijärvi Pertti Kalevi eläkeläinen Valkeakoski
203 Techtolin Merja mylläri Nokia

 

Jäsenalue 3: Tampere

Lista C

302 Ahola Liisa eläkeläinen
303 Asikainen Johannes projektipäällikkö, FM
304 Eloranta Sami opiskelija
305 Haapa-aho Leena ohjaaja
306 Hanhela Milka sosiaalipoliittinen asiantuntija
307 Hautanen Teija sosiaalityöntekijä, YTT
308 Heinonen Jari YTT, emeritusprofessori
309 Hokkanen Kimmo yrittäjä, kulttuuripuutarhuri
310 Hollo Hely opiskelija
311 Iso-Lähteenmäki Lauri varastotyöntekijä
312 Jalava Ari laboratorioassistentti
313 Karinen Anne Mariel kiinteistöpäällikkö, rakennusinsinööri
314 Kauhanen Mira eläkeläinen
315 Kiponoja Petteri toiminnanohjaaja, opiskelija
316 Kosela Viktor Mikael datanomi
317 Minkkinen Minna sosionomi
318 Mustila Pentti metsätalouden harjoittaja
319 Mäkinen Jaana avustava ohjaaja
320 Mäntysalo Juho yhteiskuntatieteiden maisteri
321 Niemi Aapo elintarviketyöntekijä, pääluottamusmies
322 Nieminen Jiri yhteiskuntatieteiden tohtori
323 Olli Joonas sisustuspuuseppä
324 Peltokoski Jukka koulutustuottaja
325 Puskala Jarmo käsikirjoittaja
326 Ropponen Anu sosiaalityöntekijä
327 Tamminen Jari-Pekka opintojohtaja, diplomi-insinööri
328 Tilvis Leila työsuojelutarkastaja
329 Tohka Laura tiedottaja
330 Toivonen Saara kirjanpitäjä, tilitoimistoyrittäjä
331 Tolonen Johannes muusikko
332 Virtanen Sirkkaliisa kunnallisneuvos
333 Vänni Katja työkyvyttömyyseläkeläinen

 

Osuuskauppavaaleista löytyy lisää tietoa osuuskaupan sivuilta: https://www.s-kanava.fi/web/pirkanmaa/osuuskauppavaalit